
Koronawirus
Drodzy Pacjenci!
Wczasie pandemii będziemy przyjmować Państwa z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy umawiać wizyty telefonicznie i zgłaszać się na nie 10 min wcześniej bez osób towarzyszących, jeśli to możliwe. W razie złego samopoczucia w dniu wizyty prosimy o jej odwołanie.
Do zobaczenia.

Czy piękny uśmiech pomaga w karierze?
Badania dowodzą, że białe, równe zęby mogą dopomóc w znalezieniu pracy i rozwoju kariery zawodowej‼️ Według ankiety przeprowadzonej przez klinikę dentystyczną Stomatologia Danuta Borczyk, aż 71% pracodawców przyznało, że chętnie widziałoby w swojej firmie osobę z pięknym uśmiechem.
Dotyczy to zwłaszcza stanowisk na których pracujemy w bezpośrednim kontakcie z klientem.
Braki w uzębieniu, rzucające się w oczy wady zgryzu czy widoczny kamień nazębny to elementy, które mogą zablokować nam dostęp do wyższych stanowisk.

Wapń dla zębów
Co jeść aby nasze zęby były mocne, zdrowe i białe?
W diecie nie powinno zabraknąć przede wszystkim wapnia, który odpowiada za strukturę zębów oraz ich twardość i odporność na próchnicę. Największe stężenie wapnia posiadają produkty mleczne. Ich stała obecność w jadłospisie każdego z nas jest niezbędna. Osoby uczulone na białko krowiego mleka powinny szczególnie dbać o zrównoważoną suplementację tego bezcennego składnika. Gotowe tabletki do suplementacji znajdziecie w każdej szanującej się aptece.

Zęby mądrości
ZĘBY MĄDROŚCI zajmują ostatnie miejsca w łuku zębowym i wyrastają bardzo późno, bo dopiero pomiędzy 16 a 25 rokiem życia. Ich pojawienie się w szczęce lub żuchwie często wiąże się z bólem, obrzękiem dziąseł i problemami z jedzeniem ale kiedy już zdołają się przebić i ustawić pod właściwym kątem w docelowym miejscu, nie powinny sprawiać więcej kłopotów. Ich usuwanie nie jest koniecznością.
Bywa jednak, że w szczęce nie ma wystarczająco dużo miejsca na „przyjęcie ósemek”. Wyrastając, zaczynają uciskać na sąsiadujące zęby a ze względu na ich opór, rosną krzywo, zaburzając pracę całej szczęki i przyczyniając się do powstawania wad zgryzu. Zdarza się również, że nie mogąca wydostać się „ósemka” powoduje powstawanie torbieli i stanów zapalnych dziąseł.
W tej sytuacji konieczna będzie ekstrakcja.

Szczotkowanie zębów u dzieci
Jak zachęcić małe dziecko do szczotkowania zębów?
- myj własne zęby przy dziecku i rób to z „uśmiechem”
- kup dwie miękkie, różnokolorowe szczoteczki i dawaj maluchowi za każdym razem wybór: którą szczoteczką zniszczymy dziś bakterie?
- wybierz smaczną pastę
- sięgnij po książeczkę o higienie jamy ustnej lub opowiedz bajkę o podstępnej bestii – bakterii, która dostała się do buzi dziecka na cukierku oraz rycerzu – szczoteczce, który uwolni ząb od wroga
- pozwól by dziecko spróbowało umyć też Twoje zęby!
- policzcie razem zęby podczas szczotkowania
- podeprzyj się autorytetem i zapisz malucha na wizytę do stomatologa, na której dentysta pokaże mu model szczęki i zachęci do wyszorowania jej ogromną szczotką
- chwal nawet najmniejsze postępy