Aktualności

Koronawirus

Koronawirus

Drodzy Pacjenci!

Wczasie pandemii będziemy przyjmować Państwa z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy umawiać wizyty telefonicznie i zgłaszać się na nie 10 min wcześniej bez osób towarzyszących, jeśli to możliwe. W razie złego samopoczucia w dniu wizyty prosimy o jej odwołanie.

                                                                                                                                                                  Do zobaczenia.

Czy piękny uśmiech pomaga w karierze?

Czy piękny uśmiech pomaga w karierze?

Badania dowodzą, że białe, równe zęby mogą dopomóc w znalezieniu pracy i rozwoju kariery zawodowej‼️ Według ankiety przeprowadzonej przez klinikę dentystyczną Stomatologia Danuta Borczyk, aż 71% pracodawców przyznało, że chętnie widziałoby w swojej firmie osobę z pięknym uśmiechem.

Dotyczy to zwłaszcza stanowisk na których pracujemy w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Braki w uzębieniu, rzucające się w oczy wady zgryzu czy widoczny kamień nazębny to elementy, które mogą zablokować nam dostęp do wyższych stanowisk.

Wapń dla zębów

Wapń dla zębów

Co jeść aby nasze zęby były mocne, zdrowe i białe?

W diecie nie powinno zabraknąć przede wszystkim wapnia, który odpowiada za strukturę zębów oraz ich twardość i odporność na próchnicę. Największe stężenie wapnia posiadają produkty mleczne. Ich stała obecność w jadłospisie każdego z nas jest niezbędna. Osoby uczulone na białko krowiego mleka powinny szczególnie dbać o zrównoważoną suplementację tego bezcennego składnika. Gotowe tabletki do suplementacji znajdziecie w każdej szanującej się aptece.

Zęby mądrości

Zęby mądrości

ZĘBY MĄDROŚCI zajmują ostatnie miejsca w łuku zębowym i wyrastają bardzo późno, bo dopiero pomiędzy 16 a 25 rokiem życia. Ich pojawienie się w szczęce lub żuchwie często wiąże się z bólem, obrzękiem dziąseł i problemami z jedzeniem ale kiedy już zdołają się przebić i ustawić pod właściwym kątem w docelowym miejscu, nie powinny sprawiać więcej kłopotów. Ich usuwanie nie jest koniecznością.

Bywa jednak, że w szczęce nie ma wystarczająco dużo miejsca na „przyjęcie ósemek”. Wyrastając, zaczynają uciskać na sąsiadujące zęby a ze względu na ich opór, rosną krzywo, zaburzając pracę całej szczęki i przyczyniając się do powstawania wad zgryzu. Zdarza się również, że nie mogąca wydostać się „ósemka” powoduje powstawanie torbieli i stanów zapalnych dziąseł.

W tej sytuacji konieczna będzie ekstrakcja.

Szczotkowanie zębów u dzieci

Szczotkowanie zębów u dzieci

Jak zachęcić małe dziecko do szczotkowania zębów?

  • myj własne zęby przy dziecku i rób to z „uśmiechem”
  • kup dwie miękkie, różnokolorowe szczoteczki i dawaj maluchowi za każdym razem wybór: którą szczoteczką zniszczymy dziś bakterie?
  • wybierz smaczną pastę
  • sięgnij po książeczkę o higienie jamy ustnej lub opowiedz bajkę o podstępnej bestii – bakterii, która dostała się do buzi dziecka na cukierku oraz rycerzu – szczoteczce, który uwolni ząb od wroga
  • pozwól by dziecko spróbowało umyć też Twoje zęby!
  • policzcie razem zęby podczas szczotkowania
  • podeprzyj się autorytetem i zapisz malucha na wizytę do stomatologa, na której dentysta pokaże mu model szczęki i zachęci do wyszorowania jej ogromną szczotką
  • chwal nawet najmniejsze postępy

Wiedza i doświadczenie

Posiadam blisko 30 lat doświadczenia
w branży stomatologicznej.

Profesjonalizm

A także szerokie kwalifikacje
potwierdzone certyfikatami.

Sprzęt

Dysponujemy mechanicznym luksatorem do trudnych ekstrakcji, jednym z niewielu w Polsce.

Facebook